« Tagasi avalehele / Back to home page EST | ENG
Avaleht Festival Georg Hackenschmidt FA Concerto FA Schola Schola Gregoriana Tartuensis FA Taiji Artiklid
Festival 2023
Festival 2022
Festival 2021
Festival 2020
Festival 2019
Festival 2018
Esinejad
Festivali kava 2018
Festival 2017
Festival 2016
Festival 2015
Festival 2014
Festival 2013
Festival 2012
Festival 2011
Festival 2010
Festival 2009
Festival 2008
Festival 2007
Festival 2006
Festival 2005
Festival 2004
Festival 2003
Festival 2002
Festival 2001
Festival 2000
Sri Lanka Kultuuri Festival
Festival 1999
Festival 1998
Festival 1997
Festival 1996
Ăśldist

Gian Trio

Mohammad Zolnouri (tar, setar, tanbur) on sĂĽndinud 1969. aasta Kermanshah’is, Iraanis. Muusikaõpinguid alustas ta lapsepõlves ning ta kasvas ĂĽles koos traditsioonilise iraani instrumendi, tanburi’ga. Tema juhendajaks oli meister Seyed Jamshid Sotvan ja mentoriks Seyed Ayaz Ghazvinehee.

1988. aastal lõpetas ta muusika alal Teherani Azad’i Ăślikooli. Ta õppis iraani traditsioonilist muusikat maestro Hossein Alizadeh’ käe all ja täiendas end selliste meistrite juures nagu Dariush Pirniakan and Masoud Shoari.Ta on õppinud neli aastat vokaalset radif’i meister Sodeif Rambod’i juures.
Hiljem asutas Mohammad Zolnouri ansambli Keyhan, millega esines kõikjal Iraanis. Hetkel töötab ta õppejõuna Hossein Alizadeh’ muusikainstituudis, aga õpetab muusikat ka alg- ja keskastmes ning on välja andnud tanburimängu õpiku.

 M. Zolnouri on välja andnud järgnevad CD-d: "In Moon Light" (Noore Mahtab), "Anticipation" (Entezar), "Dordaneh", "Fence of heart" (Hesar e Del) ning  "Seven Heveans" (Haft Aseman).

Hamidreza Ojaghi on sĂĽndinud 1974. aastal  Teheranis. Muusikaõpinguid alustas ta varases nooruses iseõppijana Sanandaj’is, ilmutades erilist huvi löökpillide, eriti daf’i vastu. Naastes 16-aastasena Teherani, asutas ta ansambli „Galavij“, töötades samal ajal ka teiste ansamblite ja erinevate muusikutega.

2004. aastal suundus H. Ojaghi õpingutele Viini konservatooriumisse. Hetkel töötab ta Viini Muusika ja Esituskunstide Ăślikooli (Universität fĂĽr Musik und darstellende Kunst Wien) rahva- ja etnomusikoloogia osakonnas. Aastate jooksul on ta teinud koostööd paljude nimekate muusikutega, nagu näiteks viiuldajad Rudi Pietsch ja Walter Burian, trompetimängijad Franz Luttenberger ja Lorenz Raab, samuti tuntud Iraani muusikutega nagu Khosro Soltani, Saeid Farajpoori Royinia, Hossein Behroozinia ja Farshid Girakhuo.

Hetkel töötab ta fusion-projektiga, mis kombineerib leedu ja kurdi muusikat. Hamidreza on avaldanud raamatu Learning the Daf With a New Note Writing Method, mis võtab kokku tema viimaste aastate uurimistöö.

Dariush Rasouli sĂĽndis 1972. aastal Iraanis Golestani maakonnas. Oma muusikaõpinguid alustas ta Davoud Hosseini ja Mehdi Ebrahimi juures Gorganis. Mirza Abdollah’ radifi, pärsia klassikalise muusika põhirepertuaari õppis ta Abdolnaghi Afsharnia juures Teherani ĂĽlikoolis ja nei-mängu Mahammadali Kiyaninejad’i ja Hassan Kassai juures. Euroopa klassikalist muusikateooriat õpetasid talle Ahmad Pejman, Sharif Lotfi, Kambiz Roshanravan, Abdolreza Sadjadi ja Hooshang Kamkar. Pärsia klassikalise muusika olulisemateks õpetajateks on olnud Dr Daryoush Safvat, Dr Mohamadtaghi Binesh, Dr Mansure Sabetzadeh, Hatam Askari Farahani ja Mohammadreza Darvishi. Pärsia klassikalise muusika filosoofiat on ta õppinud meister Majid Kiyani käe all.

Dariush Rasouli on andnud palju kontserte solistina ja erinevate ansamblite kooseisus (sh koos Teherani Ăślikooli ja Teherani Kunstide Ăślikooli tudengitega). Ta on olnud Gorgani ja Aliabad’i muusikaĂĽhingu liige ning on töötanud nei-õpetajana Golestani maakonna ja Teherani muusikakoolides. Dariush Rasouli on ansambli Chakad liige alates aastast 1997. Ta on teinud koostööd Varssavi Filharmooniaga, tutvustades pärsia klassikalist muusikat Poolas aastatel 2004—2005. Ta on esitanud „Neynava’t“ (Hossein Alizadeh’ teos nei’le ja keelpilliorkestrile) koos Kalisz’i filharmoonikutega ja Otwarta Filharmoonia Agrafki Muzycznej orkestriga. Ta on andnud palju kontserte Poolas, Leedus, Lätis ja Austrias. Koos ansambliga Chakad on ta esinenud Varssavi Cross Culture festivalil. On andnud kontserte ja juhendanud meistriklasse Jaroslavli festivalil Chopin Academy of Music. Ta on esinenud koos tombaki-virtuoosi Bahman Rajabiga ning laulja Bahram Sarang’iga. 

***

Muusika rahule ja vabadusele 13.04.2024 Tartu Jaani kirikus

***

Alates 5. veebruarist 2024 on huvilistel võimalik liituda taiji yang stiili treeningutega

***

Georg Hackenschmidti monumendi projekt on saanud mõned viimased täpsustused

***

Valminud on dokumentaalfilm Georg Hackenschmidtist

***

 Georg Hackenschmidti mälestusmärk on saanud ideelahenduse!

***

FA Schola CD "Music from the Time of Marco Polo"

***

FA Schola CD "The Sound of Mediaeval Flute"