FA Schola aastalõpukontsert
Teisipäeval, 30. detsembril kell 19
Tartu Ăślikooli muuseumis (Toomel)
FA Schola AASTALĂ•PUKONTSERT
Kavas euroopa keskaja instrumentaalmuusika, pärsia klassikaline muusika ja improvisatsioonid
FA Schola ansambel koosseisus:
Raho Langsepp – saviflöödid, otu
Lilian Langsepp – gooti harf
Hamidreza Rahbaralam (Iraan) – laul, daf, tar, setar
Piletid hinnaga 5 € on saadaval tund enne kontserdi algust kohapeal
***
Toimunud
Pühapäeval, 14. detsembril kl 17 Tartu Ülikooli muuseumi valges saalis
Jõuluharmoonia
Musitseerib Viljandi Linnakapell (viiulid, plokkflöödid, krummhornid, tromboonid)
Kavas 16. sajandi itaalia ja saksa instrumentaalmuusika
Kontsert on tasuta!
*************
Pühapäeval, 21. detsembril kl 17 Tartu Ülikooli muuseumi valges saalis
Õhtumaade jõulumuusika 16. sajandist
Musitseerib Cantores Vagantese plokkflöödiansambel koosseisus:
Reet Sukk
Taavi-Mats Utt
Andres Siitan
Taniel Kirikal (laul)
Piletid (10.-/5.-) saadaval piletilevis ja tund enne kontserdi algust kohapeal
Täpsem info: http://www.cantoresvagantes.ee/
Toimunud
TANTSUD TUULES
Toimunud
Muusikalised kohtumised: improvisatsioonid vanakreeka, vanaskandinaavia ja pärsia muusika teemadel
Mohammad Rasouli (Iraan) - nei
Poul Hoxbro (Taani) - trumm-ja-vile
Conrad Steinmann (Ĺ veits) - aulos
Laupäeval, 11. oktoobril
„Muusikalised kohtumised“ on sari, mis on välja kasvanud kontserdiagentuuri FA Concerto ja Tartu Vanamuusika Festivali ORIENT et OCCIDENT aastatepikkusest tööst, kus on kõrvutatud erinevaid iidseid muusikatraditsioone nii Euroopast kui ka Aasiast. Kui varasematel aastatel on need põnevad kohtumised aset leidnud pigem spontaansetel ühismusitseerimistel klubilises õhkkonnas, siis nüüd oleme püüdnud tuua need laiema publikuni juba kontsertidel. Nii kohtusid ka sel korral ühises ansamblis oma valdkonna tippu kuuluvad iraani neimängija Mohammad Rasouli (nei), Conrad Steinmann Šveitsist (aulos) ja Poul Høxbro (trumm-ja-vile) Taanist.
Mohammad Rasouli on tunnustatud pärsia nei mängija. Ta on esinenud nii solistina kui erinevate ansamblite koosseisus paljudel festivalidel Euroopas, ning on teinud koostööd ka mitmete orkestritega. Ta on olnud Gorgani ja Aliabad’i muusikaühingu liige ning on töötanud nei-õpetajana Golestani maakonna ja Teherani muusikakoolides. Mohammad Rasouli on ansambli Chakad liige alates aastast 1997.
Conrad Steinmann (Šveits) on legendaarne plokkflöödivirtuoos, Baseli Vanamuusika Akadeemia Schola Cantorum Basiliensis kauaagne professor, helilooja ja üks juhtivaid spetsialiste antiik-kreeka muusika ja muusikainstrumentide rekonstrueerimisel. Ta on esinenud nii solistina kui ka mitmete tunnustatud ansamblite koosseisus, nagu London Baroque, Ensemble 415, Differentias, Melpomene jpt.
Poul Høxbro (Taani) on üks tunnustatumaid ühekäeflöödi-ja-trummi (ka trumm-ja-vile) mängijaid maailmas. Väga palju selle pilli ajaloolisest kasutusest on tänapäeva kuulajateni jõudnud just tänu tema aastatepikkusele uurimistööle ja esinemispraktikale. Selleaastase festivali kavas mängib ta 18.-19. saj. Prantsusmaal levinud sarnast instrumenti galoubet-et-tambourin.
Suvelõpu meditatsioonid
Laupäeval, 6. septembril kell 16 Ilumäe kirikus
kell 19 Kadrina kirikus
kontsert
Suvelõpu meditatsioonid
Kavas Euroopa keskaja instrumentaalmuusika ja improvisatsioonid vanades laadides
FA Schola ansambel koosseisus:
Raho Langsepp - saviflöödid, otu
Sissepääs prii
Korjandus Ilumäe ja Kadrina kirikute heaks
Toimunud
Muusikalised kohtumised ja Ă•htumeditatsioonid
Kontserdiagentuuril FA Concerto on hea meel tuua teieni vanavene, bĂĽtsantsi ja gruusia liturgilist laulu ning armeenia traditsioonilist instrumentaalmuusikat.
Kui Tartus ja Ilumäel on „Õhtumeditatsioonide“ sarjas võimalik kuulata eraldi vastavalt Levon Tevanjan’i Armeeniast ja ansamblit Russki Lad Venemaalt, siis Viljandis ja Rakveres avaneb „Muusikaliste kohtumiste“ raames võimalus kuulata vaheldumisi mõlemaid esinejaid.
31. mail kl 21 Tartu Jaani kirikus „Õhtumeditatsioonid“: Levon Tevanjan (Armeenia) – duduk, armeenia traditsioonilised flöödid. Kavas armeenia traditsiooniline instrumentaalmuusika.
Piletid hinnaga 8.-/5.- on saadaval eelmĂĽĂĽgist Piletilevi mĂĽĂĽgikohtades ĂĽle Eesti, Statoilis, internetis www.piletilevi.ee ja tund enne kontserdi algust kohapeal.
3. juunil kl 18 Rakvere Püha Kolmainu kirikus „Muusikalised kohtumised“: ansambel Russki Lad (Venemaa) ja Levon Tevanjan (Armeenia). Kavas vanavene, bütsantsi ja gruusia liturgiline laul ning armeenia traditsiooniline instrumentaalmuusika. Piletid hinnaga 5€ on saadaval tund enne kontserdi algust kohapeal. Kontsert toimub koostöös Rakvere Kultuurikeskusega.
4. juunil kl 19 Viljandi Jaani kirikus „Muusikalised kohtumised“: ansambel Russki Lad (Venemaa) jaLevon Tevanjan (Armeenia). Kavas vanavene, bütsantsi ja gruusia liturgiline laul ning armeenia traditsiooniline instrumentaalmuusika. Piletid hinnaga 8.-/5.- on saadaval eelmüügist Piletilevi müügikohtades üle Eesti, Statoilis, internetis www.piletilevi.ee ja tund enne kontserdi algust kohapeal. Kontsert toimub koostöös Viljandi Vanamuusika Festivaliga.
5. juunil kl 18 Ilumäe kirikus „Õhtumeditatsioonid“: ansambel Russki Lad (Venemaa), kavas vanavene, bütsantsi ja gruusia liturgiline laul. Kontsert on tasuta, toimub korjandus Ilumäe kiriku heaks.
„Muusikalised kohtumised“ on sari, mis on välja kasvanud kontserdiagentuuri FA Concerto ja Tartu Vanamuusika Festivali ORIENT et OCCIDENT aastatepikkusest tööst, kus on kõrvutatud erinevaid iidseid muusikatraditsioone nii Euroopast kui ka Aasiast. Kui varasematel aastatel on need põnevad kohtumised aset leidnud pigem spontaansetel ühismusitseerimistel klubilises õhkkonnas, siis nüüd oleme püüdnud tuua need laiema publikuni juba kontsertidel. Nii kohtuvad sel korral oma valdkonna tippu kuuluvad vanavene ja bütsantsi liturgilise muusika ansambel Russki Lad Venemaalt ja Armeenia duduki- ja traditsiooniliste flöötide virtuoos Levon Tevanjan Armeeniast.