« Tagasi avalehele / Back to home page EST | ENG
Avaleht Festival Georg Hackenschmidt FA Concerto FA Schola Schola Gregoriana Tartuensis FA Taiji Artiklid
Loengud ja kursused
Toimunud kursused

Dariush medical

Rahvusvaheliselt kõrgesti tunnustatud muusik Dariush Rasouli sai oma esimesed kogemused traditsioonilise iraani taimeravi osas 1990ndate aastate keskel, kui ta oli tudeng Teherani Muusikaakadeemias. Korraliku toidu vähesus õpinguperioodil viis ta konsulteerima kohaliku taimeravi eksperdi juurde, kes ütles: “teie, tudengid, ei pööra toitumisel tähelepanu vitamiinidele, mineraalidele, proteiinidele ja värskele toidule. Seetõttu pole teil piisavalt jõudu ja kui te vanemaks saate, ründavad teid haigused.”

Tema esimeseks iraani traditsioonilise meditsiini ja selle tervendamismeetodite õpetajaks oli Abdollah Savarolia, kes tutvustas Avicenna raamatut „Ghanun dar Teb“, mis on üks selle traditsiooni olulisimaid traktaate. Sellele järgnesid raamatud „Makhzan al adviyeh” ja “Ghanuncheh”. Ta õpetas, kuidas eristada erinevaid inimtüüpe, mis on väga tähtsad iraani traditsioonilises meditsiinis.

D. Rasouli teiseks õpetajaks on Majid Eslami, kes õpetas kuputeraapiat ja erinevate õlide kasutust, mis on populaarsed ka Euroopa rahvaste traditsioonilises meditsiinis.

Viimasel ajal on DR rohkem keskendunud dieedile ja toitumisele ning tegelenud meie tervist ja immuunsĂĽsteemi tugevdava ĂĽrtide, vĂĽrtside ja seemnete kasutamisega loomulikus toidus.

http://traditional.sbmu.ac.ir/index.jsp?pageid=29938&p=1

***

Pärsia roos, 15.06.22 kl 19 Tartu Jaani kirikus

***

Georg Hackenschmidti monumendi projekt on saanud mõned viimased täpsustused

***

Valminud on dokumentaalfilm Georg Hackenschmidtist

***

 Georg Hackenschmidti mälestusmärk on saanud ideelahenduse!

***

FA Schola esitleb:
CD "Music from the Time of Marco Polo"