« Tagasi avalehele / Back to home page EST | ENG
Avaleht Festival Georg Hackenschmidt FA Concerto FA Schola Taiji Artiklid
Loengud ja kursused
Toimunud kursused

Taiji yang stiili treeningud (VAATA NĂ„IDET).

Selle hooaja trennid algavad neljapäevast, 1. novembristt 2018.

Trennid toimuvad teisipäeviti ja neljapäeviti kell 19.00 - 20.00  Tartu Maarja Koolis, Puiestee 126,

Ühe kuu maksumus on 30€. Riietus mugav/sportlik, jalanõud tenniselaadsed, ühtlase tallaga.

Täpsem info ja registreerimine:  raho at festivitas dot ee, 50 94 612.

Juhendaja Raho Langsepp.

Taiji quan on hiina nn. sisemine võitluskunst. Treenides arendatakse peale fĂĽĂĽsiliste võimete ka sisemist energiat ehk qi'd ning sisemist tasakaalu. Taiji on suurepäraseks vahendiks stressist vabanemiseks, oma sisemaailma kontrollimiseks ja arendamiseks.

Raho Langsepp alustas taiji õpinguid 1980ndate aastate keskel Oleg Onoptšenko juures Riias. Põhiliseks baasiks kogu järgnevale praktikale said õpingud meister Zhang Shangmin’i juures aastatel 1991-1992 (yang stiili 88 vorm). Järgnevatel aastatel on ta ennast täiendanud taiji, bagua, xingyi ja qigongi alal nii  meister Zhang Shangmini, ku paljude teiste õpetajate juures nii Eestis kui Hiinas. Taiji  treeninguid on Raho Langsepp regulaarselt läbi viinud alates 1999. aastast.

Raho Langsepp ise räägib taiji’st järgmist:
“Taiji juures on mind algusest peale paelunud selle süsteemi universaalsus ning sügavus. Seda võib praktiseerida kui võitluskunsti, lõdvestustehnikat, mediatsiooni, qi gong’i, filosoofilist süsteemi – see kõik on üks suur tervik. Õige praktiseerimise korral pole ka nii oluline, millisele aspektile parasjagu tähelepanu pööratakse, sest see arendab nii keha kui vaimu terviklikult kõiges. Olen taiji’st saanud palju praktilist kasu ka muusiku ning muusikaõpetajana. Samas olen veendunud, et kasu võib sellest olla kõikidel elualadel, samuti iseenda ning ümbritseva maailma paremini mõistmisel.”


 

 

 

***

Muinasjutulised viisid
Tõrva kirik-kammersaalis
20.12.2018 kl 18

***

 Taiji yang stiili treeningud algavad 1. novembril

***

 Georg Hackenschmidti mälestusmärk on saanud ideelahenduse!

***

FA Schola esitleb:
CD "Music from the Time of Marco Polo"